20UL1007SLDYEL500
Remington Industries
Prodotto No:
20UL1007SLDYEL500
Descrizione:
HOOK-UP SOLID 20AWG YLW 500'
In magazzino : 49
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.016" (0.41mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings UL Style 1007
Series -
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 300V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand Solid
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Yellow
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.070" (1.78mm)