20UL1015TPCGRE1000
Remington Industries
Prodotto No:
20UL1015TPCGRE1000
Descrizione:
#20 UL1015 600V TOPCOAT GRE 1000
In magazzino : 10
Guida per l'utente
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.030" (0.76mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings UL Style 1015
Series -
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 600V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 10/30
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Green
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.099" (2.51mm)