2201/18BU-101
Daburn Electronics
Prodotto No:
2201/18BU-101
Produttore:
Daburn Electronics
Descrizione:
HOOK-UP STRND 18AWG BLU 100'
Guida per l'utente
Operating Temperature 80°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings UL Style 1429
Series MIL-W-16878 Type B
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 150V
Mfr Daburn Electronics
Conductor Strand 19/30
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Blue
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.070" (1.78mm)