2215/22OR-100
Daburn Electronics
Prodotto No:
2215/22OR-100
Produttore:
Daburn Electronics
Descrizione:
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE 100'
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.016" (0.41mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Ratings UL Style 1430
Series MIL-W-16878 Type C
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 1000V
Mfr Daburn Electronics
Conductor Strand 7/30
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Orange
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.062" (1.57mm)