2225Y2000472FFT
Knowles Syfer
Prodotto No:
2225Y2000472FFT
Produttore:
Knowles Syfer
Descrizione:
CAP CER 4700PF 200V C0G/NP0 2225
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0 (1B)
Product Status Active
Ratings -
Series FlexiCap™
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 4700 pF