225P15491XD3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
225P15491XD3
Descrizione:
CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications Audio; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.618" (15.70mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.374" (9.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.799" L x 0.402" W (20.30mm x 10.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Orange Drop® 225P
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.15 µF