225P33492YD3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
225P33492YD3
Descrizione:
CAP FILM 0.33UF 10% 200VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications Audio; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.720" (18.30mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.252" L x 0.409" W (31.80mm x 10.40mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Orange Drop® 225P
Voltage Rating - DC 200V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.33 µF