22SM22-H58
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Prodotto No:
22SM22-H58
Descrizione:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 250V
Guida per l'utente
Operating Position 0.330" (8.4mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Release Force 28gf
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.058" (Round)
Actuator Type Round (Pin Plunger)
Current Rating (Amps) 5A (AC/DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Chassis Mount
Mechanical Life 10,000,000 Cycles
Product Status Active
Series SM
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-Mom
Operating Force 141gf
Overtravel 0.005" (0.13mm)
Voltage Rating - AC 250 V
Electrical Life -
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Pretravel 0.020" (0.5mm)
Features -
Package Bulk
Base Product Number 22SM
Differential Travel 0.004" (0.1mm)