Casa / Memory / 24LC025T-I/MS
minImg
24LC025T-I/MS
Microchip Technology
Prodotto No:
24LC025T-I/MS
Pacchetto:
8-MSOP
Descrizione:
IC EEPROM 2KBIT I2C 400KHZ 8MSOP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Clock Frequency 400 kHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface I²C
Memory Organization 256 x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-MSOP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Access Time 900 ns
Memory Size 2Kbit
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V