250LEX8.2MEFC10X9
Rubycon
Prodotto No:
250LEX8.2MEFC10X9
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM 8.2UF 20% 250V RADIAL
In magazzino : 3
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 76 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LEX
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 144 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 8.2 µF