Casa / Fixed Inductors / 252012CDMCDS-5R6MC
minImg
252012CDMCDS-5R6MC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
252012CDMCDS-5R6MC
Pacchetto:
1008 (2520 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 5.6UH 1.3A 200MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm
Inductance 5.6 µH