2.5DMA190M22X65
Rubycon
Prodotto No:
2.5DMA190M22X65
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP 190F 20% 2.5V THROUGH HOLE
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 2.638" (67.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 1kHz
Series DMA
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 190 F