Casa / Memory / 25LC080C-I/MS
minImg
25LC080C-I/MS
Microchip Technology
Prodotto No:
25LC080C-I/MS
Pacchetto:
8-MSOP
Descrizione:
IC EEPROM 8KBIT SPI 10MHZ 8MSOP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 10 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface SPI
Memory Organization 1K x 8
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-MSOP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Memory Size 8Kbit
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V