Casa / Memory / 25LC160A-E/SN
minImg
25LC160A-E/SN
Microchip Technology
Prodotto No:
25LC160A-E/SN
Pacchetto:
8-SOIC
Descrizione:
IC EEPROM 16KBIT SPI 10MHZ 8SOIC
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 10 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Memory Interface SPI
Memory Organization 2K x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-SOIC
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Memory Size 16Kbit
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V