25MU335MC14532
Rubycon
Prodotto No:
25MU335MC14532
Descrizione:
CAP FILM 3.3UF 20% 25VDC 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Acrylic, Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Termination Solder Pads
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PMLCAP®, MU
Voltage Rating - DC 25V
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Voltage Rating - AC -
Mfr Rubycon
Capacitance 3.3 µF