25PX33MEFC5X11
Rubycon
Prodotto No:
25PX33MEFC5X11
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL
In magazzino : 784
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 69 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series PX
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 103.5 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 33 µF