25SVPD47M
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
25SVPD47M
Descrizione:
CAP ALUM POLY 47UF 20% 25V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 47.15 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
Series OS-CON™, SVPD
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 943 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF