26A1349B
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
26A1349B
Descrizione:
CONN QC RCPT 14-18AWG 0.250
Guida per l'utente
Insulation Non-Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length -
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color -
Terminal Type Standard
Contact Finish -
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 14-18 AWG
Series Fastin-Faston
Length - Overall -
Insulation Diameter 0.110" ~ 0.170" (2.79mm ~ 4.32mm)
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Brass
Features -
Package Bulk
Base Product Number 26A