270X232A503B1A1
CTS Electrocomponents
Prodotto No:
270X232A503B1A1
Descrizione:
POT 50K OHM 1/4W CARBON LINEAR
In magazzino : 438
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Number of Gangs 1
Bushing Thread 1/4-32
Actuator Diameter 0.125" (3.18mm)
Termination Style PC Pins, Board Locks
Actuator Type Round
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 1.000" (25.40mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 300°
Series 270
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Mfr CTS Electrocomponents
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 50k
Size - Body Round - 0.626" Dia (15.9mm)