27AC0014
Essentra Components
Prodotto No:
27AC0014
Descrizione:
ARROW RIVET, .145-.150 HOLE, .29
Guida per l'utente
Head Diameter 0.270" (6.86mm)
Color Natural
Rivet Length 0.530" (13.46mm)
Material Nylon
Product Status Active
Rivet Diameter -
Series MicroPlastics, AC
Type Mounting Button
Head Height 0.070" (1.78mm)
Grip Range 0.290" ~ 0.300" (7.37mm ~ 7.62mm)