Casa / Rivets / 27SC2520K075
minImg
27SC2520K075
Essentra Components
Prodotto No:
27SC2520K075
Descrizione:
BARBED FASTENER,UNSLOTTED ROUND
Guida per l'utente
Head Diameter 0.375" (9.53mm) 3/8"
Color Natural
Rivet Length 0.750" (19.05mm) 3/4"
Material Nylon
Product Status Active
Rivet Diameter -
Series MicroPlastics, SC
Type Barbed Fastener
Head Height 0.093" (2.36mm)
Grip Range -
Mfr Essentra Components
Features -
Hole Diameter 0.203" (5.16mm) 14/69"