Phoenix Contact
Prodotto No:
2865201
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SOLENOID DRIVER 0.02A 5.5V LOAD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Current - Output | 0.02A |
| Voltage - Load | 5.5V |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Product Status | Obsolete |
| Weight | 0.195 lb (88.45 g) |
| Series | EX-I |
| Type | Module |
| Wattage - Load | 900 mW |
| For Use With/Related Products | EX-I Series |
| Voltage - Supply | Loop Power |
| Motor Type | Solenoid |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Interface | - |
| Number of Motors | 1 |
| Control / Drive Type | Solenoid |