287T520S202A11
CTS Electrocomponents
Prodotto No:
287T520S202A11
Descrizione:
POT 2K OHM 2W CERMET LINEAR
Guida per l'utente
Number of Gangs 1
Bushing Thread 3/8-32
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Slotted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.625" (15.88mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 312°
Series 287
Power (Watts) 2W
Mfr CTS Electrocomponents
Resistive Material Cermet
Resistance (Ohms) 2k
Size - Body Round - 1.051" Dia (26.70mm)