Casa / Rocker Switches / 300AWSP5J3BLKVS2QE
minImg
300AWSP5J3BLKVS2QE
E-Switch
Prodotto No:
300AWSP5J3BLKVS2QE
Produttore:
E-Switch
Descrizione:
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style PC Pin
Actuator Type Concave (Standard V)
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 5A (AC/DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Through Hole
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 300A
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-Off-Mom
Voltage Rating - AC 120 V