30KP42CA
MDE Semiconductor Inc
Prodotto No:
30KP42CA
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS DIODE BP 42VRWM 72.0VC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 420.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 46.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 30KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 42V