Casa / TVS Diodes / 30KPA132CA-B
minImg
30KPA132CA-B
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
30KPA132CA-B
Descrizione:
TVS DIODE 132VWM 213VC P600
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 142.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 147.4V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 30KPA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 213V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 132V