30KPA66C-B
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
30KPA66C-B
Descrizione:
TVS DIODE 66VWM 112.35VC P600
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 283.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 69.65V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package P600
Series 30KPA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 112.35V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 66V