Casa / TVS Diodes / 30KPA72CA-HR
minImg
30KPA72CA-HR
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
30KPA72CA-HR
Descrizione:
TVS DIODE 72VWM 114VC P600
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 265.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 80.4V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 30KPA-HR
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 114V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 72V