Casa / TVS Diodes / 3.0SMCJ14CA-HF
minImg
3.0SMCJ14CA-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
3.0SMCJ14CA-HF
Produttore:
Comchip Technology
Pacchetto:
DO-214AB (SMC)
Descrizione:
DIODE TVS 14V 3000W SMC BI-DIR
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 129.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 3.0SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V