Casa / TVS Diodes / 3.0SMCJ60A-HF
minImg
3.0SMCJ60A-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
3.0SMCJ60A-HF
Descrizione:
DIODE TVS 60V 3000W SMC UNI-DIR
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V