315MABA03KHS
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
315MABA03KHS
Descrizione:
CAP FILM 3.15UF 10% 500VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 0.965" (24.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MAB
Voltage Rating - DC 500V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 3.15 µF