3186EF222M400MPC1
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
3186EF222M400MPC1
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm
Ratings -
Series 3186
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2200 µF