334PPR630KG
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
334PPR630KG
Descrizione:
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.512" W (26.00mm x 13.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PPR
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.33 µF