336CKS350M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
336CKS350M
Descrizione:
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 300 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 10.048Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series CKS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 540 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 33 µF