336SVL035MEL
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
336SVL035MEL
Descrizione:
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 62 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.53Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series SVL
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 93 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 33 µF