35MU474MA13216
Rubycon
Prodotto No:
35MU474MA13216
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP FILM 0.47UF 20% 35VDC 1206
In magazzino : 3000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 3000
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Acrylic, Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Termination Solder Pads
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PMLCAP®, MU
Voltage Rating - DC 35V
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage Rating - AC -
Mfr Rubycon
Capacitance 0.47 µF