35NXA22MEFC5X11
Rubycon
Prodotto No:
35NXA22MEFC5X11
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 44 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series NXA
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 22 µF