35RX30100MT78X11.5
Rubycon
Prodotto No:
35RX30100MT78X11.5
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 252 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 130°C
Ratings AEC-Q200
Series RX30
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 360 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 100 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 220 mOhms