35TRV1000M16X16.5
Rubycon
Prodotto No:
35TRV1000M16X16.5
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 35V SMD
In magazzino : 107
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 870 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series TRV
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.45 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 1000 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 66 mOhms