35VXG6800MEFC30X30
Rubycon
Prodotto No:
35VXG6800MEFC30X30
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.28 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series VXG
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.622 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 6800 µF