Casa / Tape / 3.75-5-RP32
minImg
3.75-5-RP32
3M (TC)
Prodotto No:
3.75-5-RP32
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
TAPE DBL COATED GRY 3 3/4"X 5YDS
Guida per l'utente
Usage Bonding
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Gray
Backing, Carrier Acrylic Foam
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0320" (32.0 mils, 0.813mm)
Series VHB™ RP32
Length 15' (4.6m) 5 yds
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 3.75" (95.25mm) 3 3/4"