37FML2-AAW11N
Grayhill Inc.
Prodotto No:
37FML2-AAW11N
Produttore:
Grayhill Inc.
Descrizione:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, Red
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Wire Leads
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 200mA (AC/DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 50,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 5 VDC
Series 37F
Voltage Rating - DC 24 V
Type Piezo, Anti-Vandal
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 24 V