380LX332M160A072
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
380LX332M160A072
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 20% 160V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.835" (72.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 54mOhm
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3300 µF