381LQ153M035K032
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
381LQ153M035K032
Descrizione:
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.9 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 33mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series 381LQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.49 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 15000 µF