381LR101M450H032
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
381LR101M450H032
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 910 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.326Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series 381LR
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.3 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 100 µF