381LR271M400K032
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
381LR271M400K032
Descrizione:
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
In magazzino : 1499
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.56 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 491mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series 381LR
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.23 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 270 µF