382LX473M050B062VS
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
382LX473M050B062VS
Descrizione:
CAP ALUM 47000UF 20% 50V SNAP
In magazzino : 37
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.559" (65.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 11.54 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 382LX
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Ripple Current @ High Frequency 13.27 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 47000 µF