3EX182K4
Semtech Corporation
Prodotto No:
3EX182K4
Descrizione:
CAP CER 1800PF 4KV X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.575" (14.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.402" (10.20mm)
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.500" L x 0.300" W (12.70mm x 7.62mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Series -
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Semtech Corporation
Capacitance 1800 pF