3KP120C-B
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
3KP120C-B
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS DIODE 120VWM 202.65VC P600
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 126V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package P600
Series 3KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 202.65V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V