3RH21311BE80
Siemens
Prodotto No:
3RH21311BE80
Produttore:
Siemens
Descrizione:
CONTACTOR RELAY 3NO+1NC DC 80V S
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 60°C
Coil Power 4W
Switching Voltage 690VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 10 A
Mounting Type Chassis Mount, DIN Rail
Coil Resistance -
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
Series SIRIUS
Operate Time 100 ms
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 80VDC
Release Time 13 ms
Must Operate Voltage 64 VDC